تبلیغات
سوپر ساباکی کای کان دو - شیهان امیر روح پرور - بیوگرافی شیهان امیر روح پرور
" بیوگرافی شیهان امیر روح پرور" 

امیر روح پرور متولد 1352/6/29 در تهران دارای مدرک تحصیلی فوق دیپلم حسابداری می باشد. ایشان در کودکی با ورزش میانه خوبی نداشت، حتی از کاراته هم خوشش نمی آمد. اما حضور در خاندان روح پرور با آن شور و علاقه به ورزش رزمی باعث شد، ایشان هر ازگاهی با تشویق خانواده اش همراه با عموی خود (استاد اکبر روح پرور) که در آن زمان سن سی باشگاه تختی دولت آباد بود، به باشگاه مذکور می رفت. جسته و گریخته تمرین می کرد تا اینکه به ورزش رزمی و کاراته علاقمند شد.


                                        

ایشان فعالیت جدی خود در رشته کیوکوشین را در سن 14 سالگی ( سال 1366 ) زیر نظر عموی کوچکش شیهان عباس روح پرور در باشگاه بابک شهرری آغاز نمودند، رفته رفته چنان به کیوکوشین علاقمند شد که یک تعصب سبکی در وی پدیدار شد، در بین دوستان و همسالانش که در رشته های دیگر فعالیت می کردند مدعی شد. کنجکاوی ایشان برای درک تفاوت کیوکوشین با سایر رشته های رزمی و یادگیری فنون سبکهای مختلف باعث شد مدت زمانی نیز در رشته های : تکواندو، بوکس چینی، کوکسولوان، کونگ فوتوآ، شیتوریو، کشتی کج و فول کنتاکت به فعالیت بپردازند، ولی هیچکدام از این رشته ها روح یاغی و سرکش او را سیراب نمی کرد.

در سال 1381 ایشان به تبع استاد اکبر روح پرور به آشی هارا تغییر سبک دادند، چند سالی در این سبک فعالیت داشتند تا اینکه در سال 1384 با توجه به ابداع سبک جهانی سوپر ساباکی توسط کانچو اکبر روح پرور و تاییدیه فدراسیون ورزشهای رزمی جمهوری اسلامی ایران تمامی شاگردان وعلاقمندان کانچو به سبک سوپر ساباکی روی آوردند.

در سال 1377 دو اتفاق خوب مسیر زندگی ایشان را تغییر داد ، یکی ازدواج با دختر مورد علاقه اش و دیگری استخدام در بانک ملی ایران. ثمره ازدواج ایشان پسر 12 ساله اش "پوریاست" که او هم مانند کودکی های پدرش علاقه چندانی به ورزش کاراته نشان نمی دهد و گاه گاهی برای تمرین همراه پدر به باشگاه می رود. همسرش نیز همگام با شیهان برای پیشرفت و اعتلای ورزشی وی کمکهای قابل توجهی ارائه می نماید.

کسب کمربند قهوه ای پس از 4 سال در سال 1370 و اخذ کمربندهای مشکی دان 1 درسال 1372 ، دان 2 درسال 1378 و دان 3 درسال 1381 از فدراسیون کاراته در رشته کیوکوشین و مشکی دان 4 درسال 1384، دان 5 درسال 1391 از فدراسیون ورزشهای رزمی در رشته سوپر ساباکی، شرکت در استاژهای فنی، داوری و مربیگری فدراسیونی ، قضاوت مسابقات جام ریاست جمهوری ترکیه در سال 2009، حضور و کسب مقام قهرمانی پیشکسوتان در مسابقات جهانی 2011 قبرس در رشته مولتی کامبت، در کارنامه افتخارات ایشان دیده میشود .

ایشان گواهینامه های مربیگری و داوری درجه 3، 2 و 1 را به ترتیب در سالهای 1372، 1376 و 1380 از فدراسیون کاراته و در سال 1388 نیز مدرک مربیگری و داوری درجه 1 در سبک سوپر ساباکی را از فدراسیون ورزشهای رزمی جمهوری اسلامی ایران اخذ نمودند. همچنین در راستای پرورش جوانان و هنرجویان، مربیگری در باشگاههای سعید ابوئی ، هیگر، شهید بهشتی و درحال حاضر پایگاه قهرمانی سبک سوپر ساباکی در شرق تهران (باشکاه انتظامی) در کارنامه مربیگری ایشان دیده می شود.

شیهان امیر روح پرور در حال حاضر مسئول نظارت و بازرسی استان تهران ، همچنین عضو کمیته های فنی، داوران و مربیان سبک جهانی سوپر ساباکی می باشند.


شیهان امیر روح پرور و فرزند ایشان پوریا روح پرور


تاریخ : یکشنبه 5 خرداد 1392 | 10:40 ب.ظ | نویسنده : مهدی روح پرور | نظرات
.: Design By M.Rouhparvar:.